קיבוץ ניר-עם
קיבוץ ניר-עם
חסר רכיב

גיל שלמה תדליק משואה ביום העצמאות הקרוב

30/04/2019

גיל שלמה משער הנגב נבחרה להדליק משואה בערב יום העצמאות

בשיחת טלפון שקיבלה אתמול, התבשרה גיל שלמה, בת 17 משער הנגב, שנבחרה להדליק משואה בטקס בהר הרצל ביום העצמאות ה-71 למדינת ישראל. גיל הייתה מבין מובילי צעדת הנוער מעוטף עזה לירושלים (צילום: באדיבות המשפחה)

 פורסם בתאריך: 


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 27, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

ועדת השרים לענייני סמלים וטקסים בראשותה של שרת התרבות מירי רגב, בחרה בנוער שער הנגב להדליק משואה בטקס הלאומי של יום העצמאות.  השרה רגב הודיעה אמש (ראשון) כי גיל שלמה משער הנגב תשיא משואה בטקס ערב יום העצמאות, בשם ילדי שער הנגב והעוטף, שלמרות המצב הבטחוני אותו חוו כל חייהם, בחרו באקטיביזם ערכי והצליחו באותנטיות שלהם, בכנות ובישירות שלהם לסחוף את כל הארץ בקריאה - "תנו לגדול בשקט".

הנימוקים לבחירתה של גיל מדברי שרת התרבות, מירי רגב: "אני מברכת על הבחירה בגיל שלמה להשיא משואה ביום העצמאות הקרוב. גיל היא נציגתו של הדור הצעיר בעוטף עזה, שעל אף התקפות ואיומים מצד החמאס, ממשיך ובעוצמה לתרום מזמנו וממרצו לזולת, לומד ומגשים חלומות, הנישאים על גבי רוח ההתנדבות והאמונה בצדקת הדרך. גיל מסמלת את רוח המנהיגות, המפעמת בנוער הישראלי בכלל ובנוער בעוטף בפרט. גיל, פעילה בתנועת "הצופים העבריים", מייצגת את מיטב הנוער, האוהב את הארץ הזאת, מתנדב בשורותיה וחולם ולוחם למען עתיד טוב יותר לכל אחת ואחד מאיתנו. גיל, את, חברותייך וחברייך, מוכיחים כי דור העתיד של עם הנצח ממשיך ביתר שאת לחזק את רוחה האיתנה של תחייתנו החברתית והלאומית בישראל. המשיכו בעוזה של הרוח הישראלית, לעטוף במנהיגות, בנתינה ובלכידות חברתית את העוטף ואת כל העם בישראל".

אופיר ליבשטיין, ראש המועצה האזורית שער הנגב: "שאפו ענק לנוער של שער הנגב שעשה השנה היסטוריה! 18 שנה שאנחנו חיים במציאות בטחונית מורכבת. למרות זאת, בני הנוער שלנו בחרו לצאת מהבית לצעדת מחאה שהצליחה לסחוף אחריה אלפים! מתוך אחריות ואהבה לקהילה הם עלו לירושלים ברגל, גילו ערבות הדדית בדרך, בגרות וערכים, ודרשו בכנות- תנו לגדול בשקט! אני מברך את גיל שתעלה להשיא משואה ותייצג את הנוער הנהדר שלנו והקהילה החזקה והמלוכדת שעומדת מאחוריו!"

גם ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, בירך את גיל בעקבות הבחירה: "אני שולח ברכות חמות לגיל שלמה, תלמידת י"א משדרות, שנבחרה להדליק משואה ביום העצמאות הקרוב. גיל הובילה עם בני נוער נוספים את צעדת 'תנו לגדול בשקט' לירושלים בדרישה לשקט מוחלט באזורנו, שהיא דרישה לגיטימית של כולנו. גיל היא בתם של אמי, עובדת החברה הכלכלית בשדרות ודודו, מנהל ה'ספירטק', וכן נכדתו של רחמים שלמה, מוותיקי העיר שדרות. בחירתה של גיל היא גאווה לבני הנוער בעוטף, לכלל התושבים, להנהגת היישובים ולאזור כולו. 
ישר כוח לגיל, לכלל השותפים לצעדה ולשרה מירי רגב שעמדה בראש הוועדה שבוחרת את מדליקי המשואות".

חסר רכיב