קיבוץ ניר-עם
קיבוץ ניר-עם
חסר רכיב

טיול שבת לZOO באר שבע

30/06/2017
טיול שבת לZOO באר שבע
חודש יולי כבר כאן, החום והקיץ איתו וכמו בכל שנה המנוי לבריכה מתחיל להיות שגרתי מדי והגיע הזמן להחליף אווירה.הכיוון- באר- שבע, המקום נגב ZOO- או פשוט גן החיות בבאר שבע.
"קווים לדמותנו" - 4 משפחות ו-שישה ילדים מקסימים.
מדד ה"קילומטראז'"- נסיעה בת חצי שעה עד הכניסה לבאר שבע- הZOO  נמצא סמוך לכניסה, בפניה הראשונה בכניסה לוקחים ימינה(המקום הזה שתמיד תהיתם מה יש שם???!!?).
"כבר הגענו דרדסבא"-  השילוט לגן החיות מתחיל לאחר הפנייה שמאלה, טעון שיפור.
חניה- לא חסר וממש קרוב, ביחס לגני חיות אחרים שהיינו בהם.
כמה זה עולה לנו- אדם מגיל שנתיים ומעלה - 30 ש"ח,בעלי תעודת תושב ב"ש, בעלי תעודת אזרח ותיק, תעודת נכה, חיילים בסדיר, סטודנטים - 25 ש"ח.
תעודת זהות- גן החיות "נגב zoo" הינו גן החיות הגדול בנגב ומשתרע על שטח של כ- 50 דונם, הגן נמצא במבואותיה המערביים של העיר באר שבע לא הרחק מבית הספר הטכני של חיל האוויר ובסמוך לחווה החקלאית ולכפר רפאל. בגן מוצגים כ- 100 מינים שונים של עופות,יונקים וזוחלים מהארץ והעולם, חלקם נפוצים ומוכרים, חלקם נדירים ביותר אשר נכחדו מהטבע וחיים אך ורק בגני חיות וחלקם בסכנת הכחדה. ייחוד חשוב נוסף הוא, שבניגוד לגני חיות אחרים אנו דווקא מאפשרים האכלה של בעלי החיים באוכל מיוחד אותו ניתן לרכוש בכניסה לגן ובכך נהפך הביקור בגן לחוויה מיוחדת בה נוצר קשר בין המבקרים לבעלי החיים.
"מה נעשה? מה נעשה?"- אז בהתחשב בחום שמאפיין את האזור שלנו(45 מעלות בצל) חם אבל סביל. הרבה אזורים בגן הם מוצלים ומפאת מיקומו של הגן יש תחושה אינטימית בו ביחס לגודל הענק שלו. יש המון חיות ואפילו זכינו לצפות בהאכלת תנינים, קופים וליצור דו שיח עם הקנגורו. באיזור הגן חיות יש בכניסה מרבץ דשא גדול וספסלי עץ עליהם אפשר לעשות אחלה פיקניק עם הילדים. ואפשר לרכוש שקית להאכלת החיות, וכמעט בכל מקום בגן יש איזור בו אפשר להאכיל את החיות- בקיצור הילדים היו מבסוטים.
"ארטיק הלו ארטיק" - הקיוסק המקומי, או בשפתנו "הגזלן" הוגן לחלוטין, בטח בהתחשב במקום תיירותי. קרטיבים לכולנו יחד עלו רק 40 ש"ח! הוגן לחלוטין. אפילו אייל, הילד הגדול שהתעקש על קרטיב אקסלוסיבי לא נעשק יותר מדי והמחיר היה סמלי.
השוס- ללא ספק האכלת התנינים, האכלת החיות וצבי היבשה הגדולים היו גולת הכותרת של הטיול. 
"גידי אוכל את ישראל" - כרגיל אייל שלף מהכובע להיט חדש לאכול בו ומסתבר שנפתח בבאר-שבע סניף חדש של ברגר קינג האמריקאי. הילדים, כלומר אנחנו היינו מאוד מבסוטים וכולנו הצטלמנו עם כתרים מקרטון:). 
"בסוף של יום" - נסיעה לא פשוטה בחום הדרומי שלנו ויום די מפרך אבל התוצר הסופי די שווה את זה אם נמאס לכם לבלות עם הרבה אנשים שאתם מכירים ביום שבת בבריכה.
המחשבון- 100 ש"ח למשפחה לא כולל ארוחת צהריים.
חפשו אותנו בפייסוש: http://tinyurl.com/y995et9k
אתר רשמי: http://www.negevzoo.co.il/
חסר רכיב