קיבוץ ניר-עם
קיבוץ ניר-עם
חסר רכיב

הצעה לסדנת הכנה לפרישה בניר עם

19/07/2019

 

הצעה לסדנת הכנה לפרישה בניר עם.

מטרת סדנת הפרישה  היא לאפשר לחברים המבוגרים להתמודד באופן חיובי עם פרישה מעבודה בתהליך אישי וקבוצתי של עיבוד חוויות והתנסויות בנושאים המעסיקים אותם בשלב זה של חייהם. המפגש עם אנשים במצב דומה מפיג תחושת בדידות, ומאפשר היכרות עם מגוון סגנונות התמודדות, תפיסות עולם ורעיונות. ייחודה של הסדנה הוא בכך שהיא משלבת בין תהליכים אישיים, תהליכים קבוצתיים ותהליכים קיבוציים.

ברמה האישית הסדנה מאפשרת מפגש אישי ורגשי של החבר עם דפוסי התמודדותו במצבי עמימות, הסתגלות לשינוי ולפרישה מעבודה, וקבלת הזקנה. ברמה הקבוצתית  - הקבוצה נותנת לגיטימציה להעלות, לזהות ולהכיר קשיים וצרכים משותפים לחברים מאותה שכבת גיל, ולנסות למצוא פתרונות משותפים. ברמה הקיבוצית - מטרת הסדנה היא לפתח דיאלוג בין משתתפי הסדנה למערכת/ הממסד הקיבוצי ולשכבות חברתיות אחרות בקיבוץ.

בהתאם לכך הסדנה מורכבת משני חלקים, כאשר בחלקה הראשון היא מוקדשת להעלאת המודעות ועבודה אישית, ולחיזוק וגיבוש הקבוצה, ובחלקה השני ניתנת הזדמנות למשתתפים לקחת חלק הן בעיצוב תכני הסדנה והן בבניית והעברת המפגשים , והוא מוקדש לליבון נושאים המעסיקים את שכבת הגיל הזו בקיבוץ.

                                                                                                       נעמי וחנה.

הרשמה:

כל המעוניינים להשתתף בסדנה מתבקשים להרשם אצל נטע במזכירות הקיבוץ. בהתאם למספר הנרשמים, ניתן יהיה להחליט האם לקיים סדנה רק לחברי ניר עם או להצטרף לקיבוץ אחר.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

חסר רכיב